Rozkładany stół – patent nie tylko do małego mieszkania

Rozkładany stół – patent nie tylko do małego mieszkania

Urządzanie jadalni, to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy zależy Ci na funkcjonalnym i stylowym wnętrzu. Zachowanie zasad ergonomii i podążanie za trendami można z łatwością połączyć, wystarczy odrobina kreatywności, dobra organizacja i oczywiście dobór odpowiednich elementów wyposażenia. Dzisiaj weźmiemy pod lupę mebel, który jest wnętrzarskim hitem dla projektantów i ze względu na dużą uniwersalność doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Rozkładany stół do jadalni, bo właśnie o nim mowa, to znakomity wybór – przekonaj się o tym już dziś i poznaj jego fenomen!

Spis treści

Stół do jadalni, czyli centralny mebel tego pomieszczenia

Stół do jadalni to bez wątpienia najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu i dlatego należy dla niego znaleźć miejsce w pierwszej kolejności. To przy blacie spożywamy posiłki, toczymy rozmowy, wspólnie biesiadujemy i świętujemy różne okazje. Z tego względu stół powinien mieć odpowiednią wielkość, dostosowaną do liczby osób, które będą przy nim siedzieć najczęściej, a także mieć kształt pasujący do aranżacji wnętrza, aby tworzyć spójną i harmonijną całość. Dodatkowo ważne jest dopasowanie do niego krzeseł w podobnym stylu i zwrócenie uwagi na materiał, z którego wykonano mebel, gdyż od jego jakość zależy trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Zalety rozkładanego stołu do jadalni

Na rynku dostępnych jest wiele mebli o znacznie większej praktyczności, do których należy właśnie stół rozkładany, łączący w sobie wiele zalet. Przede wszystkim jest funkcjonalny. Na co dzień zajmuje znacznie mniej miejsca, ponieważ po złożeniu ma kompaktowy rozmiar. Dopiero po rozłożeniu zapewnia komfortową przestrzeń do siedzenia dla większej liczby osób, dlatego z tej funkcji można korzystać między innymi podczas przyjęć rodzinnych czy spotkań w większym gronie. Na co dzień można cieszyć się mniejszą jego wersją, która będzie odpowiednia i wystarczająca dla swobodnego posiedzenia przy stole dwóch czy czterech osób. 

Owalny, a może prostokątny?

Dużym dylematem podczas wyboru rozkładanego stołu do jadalni jest kształt, od którego często zależy także wielkość samego blatu. Przy okrągłym stole każdy może siedzieć w równej odległości od siebie, ale jednocześnie trudno taki model dosunąć do stołu, podczas gdy nie wykorzystujemy wszystkich jego możliwości. Dlatego owalne stoły wybierane są częściej wtedy, gdy ich miejscem jest centralna część danego pomieszczenia. Natomiast w mniejszych wnętrzach, w których brakuje wolnej przestrzeni, znacznie lepiej sprawdzi się prostokątny stół, który można bez przeszkód dosunąć do ściany czy nawet rogu pokoju i tym samym oszczędzić miejsce.

Oczywiście podczas wyboru kształtu blatu warto także kierować się dopasowaniem go do pozostałych elementów wyposażenia, które również znajdują się w tym samym pomieszczeniu oraz stylu aranżacyjnego. Do minimalistycznych wnętrz świetnym wyborem będzie jak najprostsza bryła w geometrycznym kształcie. Natomiast we wnętrzach zaaranżowanych w stylu glamour, w którym stawia się na bardziej obłe kształty, świetnym wyborem będzie stół z okrągłym blatem. Jeżeli nie jesteś pewien swojej decyzji, możesz sięgnąć porady u fachowców, których znajdziesz m.in. w salonie meblowym w Poznaniu.

stol-rozkladany

Idealne rozwiązanie dla dużej rodziny

Warto także podkreślić, że rozkładany stół to jedno z najlepszych rozwiązań dla dużej rodziny, która lubi spędzać ze sobą czas i wspólnie spożywać posiłki, grać w planszówki, układać puzzle czy po prostu rozmawiać na różne tematy. Większy blat po rozłożeniu zapewni każdemu domownikowi większą swobodę i optymalną ilość miejsca, aby komfortowo siedzieć, zjeść czy nawet gestykulować. Dzięki temu raz na zawsze zniknie problem poszukiwania rozwiązania, które zapewni komfort całej rodzinie w przypadku chęci spędzenia czasu wspólnie. Nie będzie trzeba iść na żadne ustępstwa czy kompromisy.

Znajdź idealny stół do Twojej jadalni!

Salon meblowy w Poznaniu – Gusma Home – przygotował najlepsze propozycje stołów rozkładanych do jadalni, które różnią się wielkością, kształtem, kolorem i designem. Dzięki temu każdy znajdzie idealny model dla siebie, który spełni wszelkie oczekiwania. Zachęcamy do zapoznania się z całą kolekcją, która inspirowana jest świeżymi trendami i funkcjonalnymi rozwiązaniami.