Kanapa z funkcją spania może być stylowa!

Kanapa z funkcją spania może być stylowa!

Wybór mebli do domu nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli chcesz, żeby były atrakcyjne i użyteczne. Trudność jest jeszcze większa w przypadku wielofunkcyjnych elementów wyposażenia. A takim jest właśnie kanapa z funkcją spania. W dzień ma ona bowiem stanowić wygodne miejsce do siedzenia, a w nocy umożliwić komfortowy sen. Jak wybrać odpowiedni mebel, który będzie przy okazji stylowy? Mamy garść wskazówek i podpowiedzi, które ułatwią zakupy.

Spis treści

Funkcjonalność – warunek, który powinny spełniać domowe meble

Podstawową rolą, jaką pełnią meble jest ułatwienie wykonywania codziennych czynności. Wybierając np. szafę, zazwyczaj skupia się uwagę na jej pojemności oraz sposobie ułożenia szuflad. Krzesła muszą być zaś odpowiednio wysokie i wygodne. Co z sofą? Jeśli ma służyć nie tylko do siedzenia, ale też spania, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Są to:

 • rodzaj konstrukcji,
 • wielkość powierzchni spania,
 • wypełnienie siedziska,
 • sposób rozkładania.

Rozkładana sofa powinna posiadać wytrzymałą konstrukcję, a powierzchnia spania musi być dopasowana do ilości osób, które będą na niej wypoczywać. Rodzaj wypełnienia będzie z kolei gwarantować komfortowy sen – dobrze sprawdzają się tu np. sprężyny bonellowe i pianka wysokoelastyczna. Sposób rozkładania (m.in. wysuwane siedzisko) warto dostosować do swoich upodobań. Najlepiej przetestować to jeszcze w sklepie, odwiedzając salon meblowy w Poznaniu.

Czy rozkładana sofa może być użyteczna, ale i designerska?

Kanapa z funkcją spania jest zazwyczaj wykorzystywana w mieszkaniach i domach o ograniczonym metrażu, gdzie liczy się każdy centymetr. Dobrze w takich miejscach sprawdzają się narożniki, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Do ich zalet należy też atrakcyjny wygląd. Tego typu meble, dzięki swoim nietypowym kształtom nadają przestrzeni oryginalnego charakteru. Są też łatwe w aranżacji – można wykorzystać do tego np. kolorowe poduszki i narzuty.

Narożnik sprawdzi się też doskonale w przypadku salonu z aneksem kuchennym. Przy pomocy tego mebla wydzielisz strefę wypoczynkową od kuchennej. Takie rozkładane sofy posiadają także dużą przestrzeń do przechowywania pościeli, co przyda się w sytuacji, kiedy zamierzasz na niej spać na co dzień.

Kanapa z funkcją spania dopasowana do stylu mieszkania

Każde mieszkanie posiada swój unikalny charakter. Nowy mebel musi być zatem spójny stylistycznie z całym wnętrzem. Również sofa z funkcją spania może idealnie komponować się z resztą otoczenia. Stanie się tak, jeśli wykorzystasz nasze podpowiedzi. Jak dobrać kanapę do stylu mieszkania?

 • w salonie rustykalnym sprawdzi się klasyczna kanapa,
 • nowoczesny mebel doskonale uzupełni wnętrza w stylu loftowym,
 • kolorystykę sofy dobierz do innych mebli,
 • uważaj na wielkość – kanapa nie może przytłoczyć całego pomieszczenia.

Jeśli planujesz zakup mebla na lata, dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na klasyczne kształty i uniwersalne kolory. Będzie dzięki temu ponadczasowy i nigdy nie wyjdzie z mody.

sofa-z-funkcja-spania

Stylowa sofa to kluczowy punkt każdego salonu

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Służy rozrywce, rekreacji, a także spotkaniom towarzyskim. Spędza się w nim czas samotnie, z całą rodziną oraz przyjmuje gości. Nieodłącznym jego elementem jest zaś oczywiście sofa. Jej wybór nie może być więc przypadkowy, tym bardziej, jeśli ma też pełnić funkcję miejsca do spania. Jakie jeszcze kwestie warto wziąć pod uwagę podczas jej wyboru?

 • rodzaj tkaniny obiciowej – musi być trwała i plamoodporna,
 • ilość łączeń i załamań – im większa, tym mniejsza wygoda podczas spania,
 • wielkość siedziska – dopasowana do rodziny i stylu życia, jaki prowadzisz.

Sofa w salonie będzie służyć wszystkim domownikom, dlatego podczas zakupów warto zapytać ich o zdanie.

Gusma Home – Twój salon meblowy w Poznaniu

Już wiesz, że kanapa z funkcją spania może być stylowa, wygodna i spójna z wystrojem mieszkania. Pozostaje tylko odpowiedzieć na pytanie, gdzie kupisz taki idealny mebel? Tutaj również mamy rozwiązanie – odwiedź nasz salon meblowy w Poznaniu. W Gusma Home znajdziesz sofy, które zachwycają swoim designem, a także zapewnią maksymalny komfort podczas spania i siedzenia. Do wyboru masz m.in. klasyczne kanapy, sofy na nóżkach oraz narożniki. Szeroka gama kolorów oraz tkanin umożliwi ich dopasowanie do Twoich upodobań.