Cenisz wysoką jakość? Postaw na meble produkowane w Polsce!

Cenisz wysoką jakość? Postaw na meble produkowane w Polsce!

Współczesny przemysł meblarski jest dziś rozwinięty na wysokim poziomie we wszystkich krajach, a polscy producenci nie są wyjątkiem. Polskie meble cenione są za funkcjonalność, praktyczność i doskonałą jakość, która sprawdza się przez wiele lat użytkowania. Szukasz nietuzinkowych i niezawodnych mebli do swojego mieszkania lub domu? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że produkty od polskich marek to doskonały wybór.

Spis treści

Polskie meble stają się coraz popularniejsze

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat meble produkowane w Polsce mocno ugruntowały status produktów w standardzie europejskim dzięki swojej niezawodności, funkcjonalności i przystępnej cenie. Dzięki temu Polska zajmuje dziś jedno z czołowych miejsc wśród dostawców mebli w Europie, a nasi rodzimi projektanci mogą pochwalić się licznymi nagrodami z renomowanych konkursów i wystaw meblarskich.

Warto dodać również, że polskich producentów cechuje wyjątkowe myślenie projektowe, które ma na celu spełnienie wszystkich aktualnych wymagań i zaspokojenie potrzeb potencjalnych klientów. Dzięki temu gotowe produkty to:

 • duży wybór fasonów i kolorów;
 • funkcjonalność i wszechstronność;
 • przyjazność dla środowiska;
 • estetyczny wygląd;
 • szeroki zakres cenowy.

Meble polskiej produkcji znalazły miejsce w Pałacu Prezydenckim w Paryżu, centrum prasowym pawilonu wystawowego Superstudio Piu w Mediolanie czy w siedzibie Sekretariatu Generalnego Rady UE w Brukseli. Równocześnie z powodzeniem sprawdzą się w dowolnej aranżacji – w niewielkim mieszkaniu, przestronnym apartamencie czy tradycyjnym domu.

Połączenie nowoczesności z tradycją

Polski przemysł meblarski to wieloletnie tradycje i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie. Najlepsze marki istnieją na rynku od lat, a ich rzemieślnicy wciąż udoskonalają swój warsztat, który cechuje:

 • dbałość o szczegóły;
 • szacunek do materiałów;
 • pomysłowość;
 • niezwykły kunszt wykonania.

Nie są to produkty tworzone na masową skalę, ale przedmioty wykonane z duszą i sercem. Łączą w sobie inspiracje czerpane z polskich tradycji stolarskich i wzorniczych z najbardziej aktualnymi trendami meblarskimi. Nasi rodzimi projektanci wciąż szukają nowych pomysłów na tworzenie mebli, które będą maksymalnie funkcjonalne i nowoczesne, a przy tym zachowują ducha polskiej kultury.

polskie-meble

Meble produkowane w Polsce to jakość na lata

Na obszernej liście zalet polskich mebli na pierwszym miejscu stoi doskonała jakość ich wykonania. Zasługą tego są nie tyle rygorystyczne normy europejskie, ile ciągłe dążenie producentów i rzemieślników do ulepszania swoich produktów. Najlepsze marki w kraju wdrażają w swoich zakładach komputerowe systemy sterowania, które pomagają sprawnie zrealizować każdy etap – od opracowania projektu po dostawę mebli do klienta i usługi z tym związane.

Przy tym nie jest to produkcja masowa, która wpłynęłaby na jakość i niezawodność produktu końcowego. Tutaj liczy się każdy szczegół:

 • projekty uwzględniają wszystkie cechy, jakie powinien mieć funkcjonalny mebel;
 • dobór materiałów jest starannie przemyślany;
 • meble są idealnie wykończone i solidne.

Doskonała jakość nie zostaje osiągnięta kosztem aspektów estetycznych, dzięki czemu jako klient otrzymujesz produkt, który spełnia swoje zadania użytkowe, ale również cieszy oko i nadaje niezwykły charakter wnętrzu.

Kupując polskie meble, wspierasz nie tylko ekologię

Wybierając produkty od polskich producentów, nie tylko wspierasz rodzime PKB i lokalne biznesy – od rzemieślników po wytwórców materiałów i półproduktów – ale dbasz także o środowisko. Meble nie muszą być importowane z zagranicy, więc ich transport jest tańszy i bardziej ekologiczny. Co więcej, polski przemysł meblarski słynie z wykorzystania przyjaznych dla środowiska materiałów – to jeden z głównych warunków stworzenia wysokiej jakości mebli.

Ważnym aspektem jest również etyczność produkcji. Rodzimi producenci przestrzegają zasad BHP i prawa pracy, więc możesz być pewien, że produkcja nie odbywa się kosztem zdrowia i życia ich pracowników.

Meble od polskich producentów znajdziesz w Gusma Home

Jeśli urządzasz mieszkanie, biuro czy restaurację, sięgnij po niezawodne i stylowe produkty polskich marek. Nasz salon meblowy w Poznaniu oferuje meble od najlepszych i sprawdzonych producentów takich jak Sits czy Miloni. Atrakcyjne ceny, nowoczesny design, wysoka jakość wykonania – to wszystko znajdziesz w naszym bogatym asortymencie. Sprawdź i zrób zakupy w Gusma Home!