Urządź kawalerkę meblami z Gusma Home

Urządź kawalerkę meblami z Gusma Home

Dysponując mieszkaniem o małym metrażu – a takim właśnie jest kawalerka – nieraz trudno zaaranżować wnętrza stylowo i zarazem funkcjonalnie. Z łatwością można zagracić cenną przestrzeń, tworząc efekt przytłoczenia i optycznie zmniejszając pomieszczenie. Jak temu zapobiec? Wystarczy wybrać odpowiednie meble i dodatki, a następnie rozmieścić je z rozmysłem! Przydatne będzie wyposażenie na wymiar, stworzone z myślą o Twojej kawalerce. Sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie meblowym!

Spis treści

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

Jeśli masz do dyspozycji kawalerkę o ograniczonym metrażu, musisz starannie zaaranżować jej wnętrze. Trzeba przemyśleć rozmieszczenie wyposażenia, aby korzystanie z niego było wygodne, a jednocześnie aranżacja pozwalała na optyczne powiększenie pomieszczenia. Wizualną przestronność zyskasz, wybierając:

  • jasne kolory,
  • duże przeszklenia, przez które do mieszkania będzie wpadać naturalne światło słoneczne,
  • lekkie meble, najlepiej wykonywane na wymiar,
  • niewielką liczbę dodatków – powinny one wnosić do wnętrza przytulność, jednak nie może być ich zbyt dużo, aby uniknąć efektu zagracenia,
  • wielofunkcyjne meble – takie, które łączą w sobie kilka zastosowań i umożliwiają dzięki temu ograniczenie wyposażenia znajdującego się w kawalerce.

Tych kilka prostych wskazówek pomoże Ci zadbać o maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

naroznik-z-funkcja-spania

Postaw na wielofunkcyjne meble

W kawalerce jedno pomieszczenie pełni kilka funkcji – pokój jest jednocześnie sypialnią, salonem i niejednokrotnie jadalnią, dlatego znajdujące się w nim meble powinny odpowiadać na zróżnicowane potrzeby. Wybierając wielofunkcyjne wyposażenie, ograniczasz jego ilość. Przydatny będzie z pewnością narożnik z funkcją spania. W dzień pełni on funkcję wygodnego siedziska, przyjmiesz na nim gości, obejrzysz telewizję lub komfortowo poczytasz książkę, a wieczorem – po rozłożeniu – stanie się Twoim posłaniem.

Jakie inne meble będą odpowiednie do kawalerki? Przyda się rozkładany stół, którego blat możesz rozsunąć w razie potrzeby – na przykład, gdy przyjmujesz gości na obiad. Na co dzień zajmie on niewiele miejsca. Ustaw przy nim modne krzesła z podłokietnikami i zyskaj wygodną przestrzeń do spożywania posiłków. W małym mieszkaniu warto wykorzystać powierzchnię pionową, a więc postawić na wiszące szafki. Dzięki nim zwolnisz podłogę, zyskując miejsce do przechowywania swoich rzeczy.

Podział przestrzeni na strefy

Warto podzielić kawalerkę na konkretne strefy – wtedy przestrzeń stanie się uporządkowana i łatwiej będzie Ci dopasować meble do poszczególnych sfer. Nie może zabraknąć z pewnością:

  • sypialni – często jest ona połączona z salonem i stawia się w niej wspomniany już, rozkładany narożnik. Przydatna będzie również lampka nocna i stolik na podręczne akcesoria,
  • jadalni – jeśli Twoja kawalerka ma wydzielony aneks kuchenny, ciekawym rozwiązaniem jest wyspa oddzielająca kuchnię od pokoju, niejednokrotnie wyposażona w półki, na których możesz przechowywać kuchenne akcesoria i pełniąca funkcję dodatkowego blatu. Ustawiając przy niej hokery, zyskasz wygodne miejsce do spożywania posiłków,
  • strefy wypoczynkowej – jeśli masz nieco wolnego miejsca, sięgnij po fotel uszak, na którym komfortowo poczytasz książkę, wypijesz lampkę wina lub pooglądasz wciągający serial.

Poszczególne strefy oddzielisz od siebie, wybierając dywany na wymiar i dobierając odpowiednie oświetlenie.

krzeslo-z-podlokietnikami

Poznaj rozwiązania na wymiar

Meble wykonane na specjalne zamówienie i zgodnie z indywidualnymi wskazówkami będą najlepsze do małych mieszkań. Idealnie dopasujesz je do metrażu kawalerki i zyskasz ergonomiczną przestrzeń, jednocześnie nie rezygnując ze stylowej aranżacji. W naszym sklepie meblowym znajdziesz bogaty wybór wyposażenia do niewielkich pomieszczeń – wykorzystaj je w swoich wnętrzach!

Gusma Home – salon meblowy w Poznaniu

Już dziś przejrzyj dostępny asortyment i wybierz meble do swojej kawalerki! Gusma Home to sklep meblowy w Poznaniu – oferujemy kompleksowe wyposażenie mieszkań: sofy i fotele, łóżka, stoły i krzesła, a także regały, komody oraz biurka. Wszystkie wykonywane są z wysokiej jakości materiałów – to drewniane i tapicerowane meble, które posłużą Ci przez lata. Sprawdź i przekonaj się sam!