Ergonomia i komfort – dlaczego warto wybrać krzesła TON?

Ergonomia i komfort – dlaczego warto wybrać krzesła TON?

Czego nie może zabraknąć w Twoim domu, zwłaszcza w jadalni czy kuchni? Krzeseł, hokerów i taboretów! Także zapasowe sztuki bardzo się przydają, kiedy przychodzi więcej gości. Jakie siedziska wybierać? Wygodne, solidne i stylowe, takie z duszą. Nasz salon meblowy w Poznaniu wszystkim poszukiwaczom piękna i ergonomii poleca krzesła TON. Poznaj te wyjątkowe ręcznie gięte dzieła sztuki!

Spis treści

Poznaj serię wyjątkowych krzeseł TON

Jeśli tak jak my cenisz precyzyjnie wykonane drewniane meble, to z pewnością pokochasz krzesła TON. Powstają one dzięki wykorzystaniu tradycyjnej metody gięcia drewna, która umożliwia tworzenie przeróżnych kształtów. Jednak ich piękno tkwi nie tylko w oryginalnej formie, ale też w niepowtarzalnym rysunku drewnianych słojów i struktur. Różnorodność modeli umożliwia wykorzystanie ich w niemal każdym stylu aranżacyjnym, natomiast szczególnie dobrze komponują się z wnętrzami w stylu:

 • vintage,
 • skandynawskim,
 • nowoczesnym,
 • rustykalnym.

Jeśli chcesz obejrzeć krzesła TON w Poznaniu na żywo, odwiedź nasz salon meblowy! Kiedy je dotkniesz, usiądziesz na nich i zobaczysz w pełnej okazałości, przekonasz się, że są naprawdę wyjątkowe!

Staranny wybór materiałów

O wyglądzie i jakości każdego mebla w dużej mierze decyduje materiał, z którego go wykonano. Krzesła TON są wytwarzane przede wszystkim z wysokiej jakości drewna bukowego, które wyróżnia szczególna podatność na gięcie. Dzięki tej właściwości można na nim wykonać zaokrąglenia, które czynią siedziska nie tylko efektownymi, ale też bardzo wygodnymi w użytkowaniu.

Niektóre krzesła TON powstają też z drewna dębowego lub z amerykańskiego orzecha. Wybór właśnie takich gatunków drzew nie jest przypadkowy. Są one znane ze swojej wytrzymałości i piękna. Te dwie cechy sprawiają, że wykonane z nich meble są trwałe i ponadczasowe.

Producent oferuje też meble tapicerowane, a do ich obicia wykorzystuje materiały:

 • syntetyczne – charakteryzujące się dużą odpornością na ścieranie,
 • mieszane – włókna naturalne (np. wełna, len, wiskoza) przeplatane z syntetycznymi, których domieszka nie przekracza 45%,
 • skórę naturalną lub syntetyczną.

W niektórych siedziskach wykorzystuje się też naturalny rattan.

krzesla-gusmahome

Precyzyjne wykonanie i detale

Potencjał nawet najlepszego materiału można zmarnować, jeśli nie przyłoży się wagi do precyzji procesu wykonania mebla lub do jego wykończenia. Krzesła TON są jednak bardzo starannie przygotowywane przez doskonale przeszkolonych i doświadczonych pracowników. Proces ich wytwarzania można podzielić na następujące etapy:

 • parowanie drewna,
 • gięcie – drewno wkłada się do form i zabezpiecza specjalnym kołnierzem,
 • barwienie,
 • olejowanie lub lakierowanie.

Niektóre modele są też tapicerowane. Po każdym etapie następuje kontrola jakości, a na sam koniec produkty poddaje się testom wytrzymałości i trwałości, żeby można je było bezpiecznie użytkować. Producent przykłada ogromną wagę do jakości drewna i precyzji wykonania, a jego wyroby są z chętnie wykorzystywane nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też w różnych lokalach użytkowych czy biurach.

Dostosowanie do różnych przestrzeni

Dzięki doskonałej jakości, wytrzymałości i nowoczesnej estetyce krzesła TON świetnie wpisują się w stylistykę różnych przestrzeni. Mogą być wykorzystywane np. w takich miejscach jak:

 • biura,
 • restauracje,
 • kawiarnie,
 • poczekalnie,
 • pracownie artystyczne.

Niezależnie od tego, czy poszukujesz stylowych siedzisk do swojego mieszkania, czy do klimatycznej kawiarenki, znajdziesz je wśród produktów marki TON. Każdy z modeli ma swój niepowtarzalny urok i wyrazisty styl, który dopełni aranżacji. Może nawet stać się jednym z jej głównych punktów.

Poznaj pełną ofertę krzeseł TON w naszym salonie w Poznaniu

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, wiesz już, dlaczego w Gusma Home nie mogło zabraknąć krzeseł TON. Dopracowane w każdym szczególne, piękne, naturalne i bardzo wygodne – właśnie za to je pokochaliśmy! Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie modele dostępne w naszej ofercie, zapraszamy do salonu meblowego w Poznaniu. Mamy tam też wiele innych mebli, które zachwycają wyglądem i funkcjonalnością i które mogą stać się ozdobą Twojego domu. Nasi pracownicy, chętnie opowiedzą Ci o nich więcej i pomogą znaleźć to, czego szukasz!