Biurko – najważniejszy mebel w pokoju ucznia

Biurko – najważniejszy mebel w pokoju ucznia

Odrabianie lekcji przy stole w kuchni czy w innym przypadkowym miejscu to nie najlepszy pomysł. Niezależnie od tego, jaką przestrzenią mieszkalną dysponujesz, musisz znaleźć odpowiednie miejsce do nauki dla Twojego dziecka – z wygodnym blatem, szufladami do przechowywania i krzesłem z podłokietnikami. Zastanawiasz się, jakie biurko do pokoju ucznia sprawdzi się najlepiej? Wybór nie jest prosty i wymaga uwzględnienia wielu istotnych czynników. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

Spis treści

Urządzanie pokoju dziecięcego

W pokoju ucznia biurko stanowi najważniejszy element wyposażenia. Pomaga skupić uwagę dziecka na wykonywanym zadaniu. Tworząc stałe miejsce do nauki, przyzwyczajasz młodego człowieka do dyscypliny studiowania w określonej przestrzeni, a zarazem uczysz go oddzielać czas pracy od odpoczynku. Rozmiar tego niezbędnego elementy wyposażenia uzależniony jest od wielkości pomieszczenia. Istotne jest też jego ustawienie – blisko okna, ale tak, aby światło nie padało na monitor, a widok na zewnątrz nie rozpraszał. Planując układ pokoju, warto użyć papieru w kratkę i narysować jego rzut, a potem odwzorować na nim rozłożenie mebli – biurka, krzesła z podłokietnikami, regału i łóżka. W ten sposób najłatwiej znajdziesz optymalny układ.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru biurka dla dziecka?

Współcześnie nauka i odrabianie zadań może zając nawet kilka godzin, więc biurko dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne, dopasowane do jego wzrostu i pozwalające swobodnie utrzymać wyprostowaną sylwetkę. Twoja pociecha, siedząc w pozycji wyprostowanej, powinna móc oprzeć stopy na podłodze, a uda ułożyć swobodnie w pozycji równoległej do siedziska. Oprócz tego przedramię powinno spoczywać na blacie w taki sposób, aby było prostopadłe do ramienia. Przykładowo, uczniowi o wzroście 150 cm wystarczy mebel o wysokości ok. 60 cm.

Pomyśl o przedmiotach szkolnych i zainteresowaniach Twojego dziecka, szczególnie jeśli jest w starszej klasie. Przyda mu się duży blat, jeżeli zajmuje się rysowaniem czy inną formą sztuk plastycznych, albo pracami projektowymi, wymagającymi rozłożenia sprzętu i materiałów. Konieczne są też półki czy schowki do przechowywania różnych rzeczy. Dobrym wyborem może okazać się uzupełnienie biurka o regał, idealny do przechowywania pomocy naukowych, teczek i zeszytów do egzaminów.

biurko-z-litego-drewna

Zalety biurek z litego drewna

Jeśli kupisz jedno dobrej jakości biurko dla ucznia o przemyślanym rozmiarze, nie będziesz musiał go wymieniać podczas przez całe lata. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane. Doskonale sprawdzi się tutaj lite drewno, idealne do wyrobu mebli dla dzieci. Jego zalety to:

  • zwiększona odporność na zużycie,
  • brak substancji toksycznych w procesie produkcji,
  • wysoka estetyka,
  • dobre wpasowanie się w różne style,
  • zdolność do „oddychania” i tworzenia naturalnego mikroklimatu w pokoju,
  • długi okres eksploatacji – przy zachowaniu zaleceń dotyczących pielęgnacji,
  • zwarta struktura, która przez lata nie ulegnie wypaczeniu.

Dobre krzesło dopasowane do biurka

Jeżeli wiesz już, jakie biurko wybrać dla ucznia, jest to zaledwie połowa sukcesu. Równie ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego krzesła. Wiele osób decyduje się na zakup typowego fotela biurowego, ale nie jest to jedyna opcja. Wygodny i ergonomiczny model, wykonany w designerskim stylu będzie świetnie pasował do nowoczesnego wnętrza. Tapicerowane krzesła z podłokietnikami są bardzo wygodne, a poza tym będą stanowiły prawdziwą dekorację dziecięcego lub młodzieżowego pokoju. Warto je kupić razem z pozostałymi elementami wyposażenia – dzięki temu łatwiej Ci będzie dopasować styl i rozmiar wszystkich mebli.

biurko-gusmahome

Biurka i inne meble do pokoju dziecięcego

Funkcjonalne i estetyczne biurko w pokoju Twojego dziecka pomoże mu uporządkować przestrzeń do pracy i zabawy. Jeżeli dobierzesz do niego pozostałe elementy wyposażenia, stworzysz idealną przestrzeń dla ucznia, w której będzie mógł realizować swoje obowiązki i pasje. W Gusma Home polecamy starannie zaprojektowane meble z litego drewna o ciekawym, nowoczesnym designie. Bez trudu możesz dopasować do nich krzesła z podłokietnikami z naszej oferty – mają one tapicerowane siedziska, różne kolory i niezwykle oryginalne formy. Odwiedź stronę naszego salonu meblowego już dziś!